Prom kosmiczny wystartował↑ z powierzchni Ziemi i przez 1 minutę poruszał się ruchem jednostajnie przyspieszonym. Ile wynosło przyspieszenie promu , jeżeli osiągnął w tym czasie prędkość 1,8 km/s ?
Daje naj!!!
z góry dzięx !!!
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
a=Δv/Δt
v=1,8km/s
t=1min=60s
a=(1,8km/s)/60s=0,03km=30m/s2
Odp. Przyspieszenie wynosi 3m/s2