25cm3 = 0,025dm3
500g ----> 0,025dm3
x -------> 1dm3
-------------------------
x = 20 000g
Odp.: Gęstość substancji to 20 000 g/dm3.
m=500g
V=25cm³
d=m/V
d=500g/25cm³=20g/cm³
Odp.: Gęstość tej substancji wynosi 20g/cm³.
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
25cm3 = 0,025dm3
500g ----> 0,025dm3
x -------> 1dm3
-------------------------
x = 20 000g
Odp.: Gęstość substancji to 20 000 g/dm3.
m=500g
V=25cm³
d=m/V
d=500g/25cm³=20g/cm³
Odp.: Gęstość tej substancji wynosi 20g/cm³.