Oblicz krawędź sześciennej kostki wykonanej z drewna, jeśli jej masa wynosi 0,55 kg.
Nie mam zielonego pojęcia jak rozwiązuje się takie zadanie:-( Jeśli do czegoś przyda się gęstość drewna to podaję: g= 400-900 kg/m³.
Proszę nie tylko o wynik, ale także o rozwiązanie:-)
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
Wzór na gęstość to: d=m/V. Szukamy objętości (V), więc przekształcamy wzór na: V=m/d. Gęstość nie jest dokładna, więc wybierz którąś z opcji (np. 600 kg/m3) i policz wg wzoru na objętość. Wynik będzie potęgą trzecią jakiejś liczby, więc go zpierwiastkuj.
W tym wypadku za gęstość przyjęłam 550 kg/m³
Szukane:
V=?
a=?
Dane:
g=550kg/m³
m=0,55kg
Rozwiązanie:
g=m/v /*v
gv=m /:g
V=m/g
V=0,55kg:550kg/m³=0,001m³
V=a³
a=∛v
a=∛1/1000=1/10m
Odp. Krawędź tej kostki wynosi 1/10m.