Jakie jest stężenie procentowe roztworu jeśli do 410 g rozpuszczalnika dodano 90 g azotanu (V) potasu .
Proszę o konkretne obliczenia . Z góry dziękuję ;)
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
masa sunstancji= 410 g
masa roztworu= 410g+90g=500g
Cp= masa substancji podzielić na masę roztworu razy 100%= 410 podzielić na 500 razy 100%= 82 %
Kożystamy ze wzoru CP=