Zad. 1
Tlenek azotu (V) - N2O5
2*14g:5*16g=28g:80g=7:20
Zad. 2
tlenek fosforu (III) P2O3
2*31g:3*16g=31:24
Zad. 3
SO tlenek siarki (II)
CaCl2 chlorek wapnia
NO2 tlenek azotu (IV)
KCl chlorek potasu
CO2 tlenek węgla (IV)
Al2S3 siarczek glinu
4.
-tlenek potasu K2O, K-O-K-chlorek wapnia CaCl2, Cl-Ca-C-siarczek sodu Na2S, Na-S-Na-tlenek siarki (IV) SO2, O=S=O
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
Zad. 1
Tlenek azotu (V) - N2O5
2*14g:5*16g=28g:80g=7:20
Zad. 2
tlenek fosforu (III) P2O3
2*31g:3*16g=31:24
Zad. 3
SO tlenek siarki (II)
CaCl2 chlorek wapnia
NO2 tlenek azotu (IV)
KCl chlorek potasu
CO2 tlenek węgla (IV)
Al2S3 siarczek glinu
4.
-tlenek potasu K2O, K-O-K
-chlorek wapnia CaCl2, Cl-Ca-C
-siarczek sodu Na2S, Na-S-Na
-tlenek siarki (IV) SO2, O=S=O