A za 28 dag chałwy pani Jola zapłaciła 6,86 zł ile zapłaciła by za 85 dag tej samej chałwy? B pan Tomasz kupił 15 dag Orzechów czekoladzie zapłacił banknotem o nominale 20 zł i otrzymał 6,14 złoty reszty ile kosztuje 1 kg tych słodyczy
C ciastka makałki kosztują 3,75 zł za 150 g a za 150 g Ciastek pietraszków trzeba zapłacić 4,21 co kosztuje więcej 5 makałków które łącznie ważą 18 dag czy siedem pietraszków ważących łącznie 12 dag ? o ile złotych więcej. Bardzo mi to potrzebne daje naj i nawet dużo punktów prosze was o pomoc
Verified answer
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie: