Zmieszano dwa gatunki cukierków ; po 14 zł za kg i po 18 zł za kg i otrzymano 10 kg mieszanki po 15 zł . Ile kg cukierków każdego gatunku weszło w skład mieszanki ?
to trzeba jakoś z równaniami ii x rozwiązać
nata12348
X-ilość cukierków po 14 zł 10 - x ilość cukierków po 18 zł 14*x+18*(10-x)=10*15 14+180-18x=150 (-4x)=-30 /(-4) x=7,5 cukierków po 14 zł było 7,5 kg a po 18 zł było 2,5 kg
10 - x ilość cukierków po 18 zł
14*x+18*(10-x)=10*15
14+180-18x=150
(-4x)=-30 /(-4)
x=7,5
cukierków po 14 zł było 7,5 kg
a po 18 zł było 2,5 kg