Zad.1Pan Żwirowski zakładał sad. Kupił 120 drzewek jabłoni , płacąc za każde 10,50 zł i trzy razy mniej drzewek śliwy , z których każde kosztowało 8,90 zł . Ponieważ robił duże zakupy , dostał od sprzedawcy 0,15 % rabatu . Ile zapłacił za swoje zakupy ?? Zad.2Działka Pana Żwirowskiego ma kształt prostokąta o bokach 100m i 78m . Przygotowując glebę pod posadzenie , pan Żwirowski musi wysiać 350g nawozów na każde 10m(kwadratowych) powierzchni działki . Ile kilogramów nawozów potrzebuje pan Żwirowski ?? PLISKA NA DZISIAJ JESZCZE ZA NAJSZYBSZĄ ODP DAJE NAJJ!!!!!!!!!!!!
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2024 KUDO.TIPS - All rights reserved.
zad 1
120*10,50= 1260zl jablon
sliwa 120/3=40
40*8,90= 356 zl
1260+356= 1616 zaplata za towar bez rabatu
1616*0,15%=1616* 0,0015=2,42
1616-2,42= 1613,58 cena po upuscie
chyba zle wpisales upust, moze chodzilo o 15%?
wtedy byloby tak:
1616*15%=1616*0,15= 242,4
1616-242,40= 1373,6 cena po upuscie
zad 2
a=100m
b=78m
P=a*b=100*78=7800m²
7800-x
10-350g
-----------------
10x= 2730000
x=273000g=273 kg
120*10,50=1260
40*8,90=356
1260+356=1616
1616*0,85=1373.6
100*78=7800
7800/10=780
780*350=2730 kg