za 2 zeszyty i 4 flamastry kasia zaplacila 20zl kuba kupil takie same zeszyty i flamastry jak kasia za 2 zeszyty i 6 flamastrow zaplacil 26zl jaka jest cena zeszytu i flamastra -
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
cena 2 flamastrow - 26 zł - 20 zł = 6 zł
cena 1 flamastra - 6 zł : 2 = 3 zł
cena 2 zeszytów - 20 zł - (4 x 3 zł) = 20 zł - 12 zł = 8 zł
cena 1 zeszytu - 8 zł : 2 = 4 zł
Odp. Cena jednego flamastra wynosi 3 zł, a cena jednego zeszytu wynosi 4 zł.
Mam nadzieję, że pomogłam. :)
2*3=6
3*6=18
26-20=6:2=3
20-12=8
8:2=4
odp.1 flamaster kosztuje 3zł a 1 zeszyt 4zł.
mam nadzieje że pomogłam :)