za 0,7kg kiełbasy zapłacono 11,90zł . ile kosztuje kilogram taj kiełbasy?
x- cena 1kg kiełbasy
Ja bym ułożyła takie równanie
0,7kg - 11,90zł
1kg - x zł
0,7x= 11,90 /0,7
x= 17(zł)
Odp: Kilogram tej kiełbasy kosztuje 17zł.
Odp. 1kg tej kiełbasy kosztuje 17zł.
Pozdrawiam ;)
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
x- cena 1kg kiełbasy
Ja bym ułożyła takie równanie
0,7kg - 11,90zł
1kg - x zł
0,7x= 11,90 /0,7
x= 17(zł)
Odp: Kilogram tej kiełbasy kosztuje 17zł.
Odp. 1kg tej kiełbasy kosztuje 17zł.
Pozdrawiam ;)