Właściciel sklepu zamówił w hurtowni 20 kg truskawek i 15 kg czereśni. Ile zapłacił za te owoce, jeśli kilogram truskawek kosztował p złotych, a kilogram czereśni o 3 zł więcej?
sdzadane
Chodzi tu tylko o wzór? 1 kg truskawe - p zł 1 kg czereśni - p+3 zł
trusk. - 20kg czer. - 15kg
zapłacił: 20p+15*(p+3zł)=20p+15p+15*3=35p+45zł
Jak coś to pisz na prv. :)
533 votes Thanks 52
monswi01366
Właściciel sklepu zamówił w hurtowni 20 kg truskawek i 15 kg czereśni. Ile zapłacił za te owoce, jeśli kilogram truskawek kosztował p złotych, a kilogram czereśni o 3 zł więcej?
truskawki-20 kg czereśnie-15 kg
truskawki p czereśnie p+3
x cena razem
20*p+15*(p+3)=x 20p+15p+45=x 35p+45=x
Właściciel sklepu zapłacił 35 razy cene kilogramu truskawek plus 45 zł
p+3-cena czereśni
20p+15(p+3)=20p+15p+45= 35p+45
1 kg truskawe - p zł
1 kg czereśni - p+3 zł
trusk. - 20kg
czer. - 15kg
zapłacił:
20p+15*(p+3zł)=20p+15p+15*3=35p+45zł
Jak coś to pisz na prv. :)
truskawki-20 kg
czereśnie-15 kg
truskawki p
czereśnie p+3
x cena razem
20*p+15*(p+3)=x
20p+15p+45=x
35p+45=x
Właściciel sklepu zapłacił 35 razy cene kilogramu truskawek plus 45 zł