September 2018 2 14 Report

To jest zadanie z układaniem równań..

zad.1.

W dwóch skrzynkach są 54 pomarańcze. Z jednej skrzynki przełozylismy do drugiej 9 pomaranczyi w kazdej skrzynce jest ich tyle samo. Ile pomaranczy było w kazdej skrzynce poczatkowo ?

zad.2.

Za 5 zeszytów i 2 bruliony zapłacono 13 zł. Gdyby cena zeszytu było o 10% niższa, wowczas ta sama liczba zeszytow i brulionow kosztowałaby 13,50zł Oblicz cene zeszytu i brulionu.

zad.3.

W hurtowni kupiono 200kg cukru i 150 kg mąki za 900zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%,a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210zł. Oblicz cenę sprzedarzy 1kg maki i 1kg cukru.


More Questions From This User See All

Recommend Questions



Life Enjoy

" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "

Get in touch

Social

© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.