Oblicz pracę wykonaną przy podnoszeniu ciała o ciężarze P=0,3 kN na wysokość h=100 m z przyśpieszeniem a=3 m/s2. Odp. 39 kJ
Proszę o rozpisanie krok po kroku. (:
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
Dane:
F=0,3kN=300N
h=100m
a=3m/s²
g=10m/s²
Szukane:
W=?
Wzór:
W=Ep
Ep=m(g+a)h
F=m*g/:g
m=F/g
Rozwiązanie:
m=300N:10m/s²
m=30kg
W=30kg*(3m/s²+10m/s²)*100m
W=30kg*13m/s²*100m
W=39000J=39kJ
Odp. Praca wynosi 39kJ.
Pozdrawiam. ;)