oblicz objestosc srebrnego wisiorka o masie 20 g
10,5 gram/cm³
20g:10,5≈1,905 cm³
odp;obietosc tego wisiorka wynosi 1,905 cm³
m=20g=0,02kg
d=10490kg/m³
d=m/v|*V
m=d*V|:d
V=m/d
V=0,02kg/10490kg/m³
V≈1,9kg
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
10,5 gram/cm³
20g:10,5≈1,905 cm³
odp;obietosc tego wisiorka wynosi 1,905 cm³
m=20g=0,02kg
d=10490kg/m³
d=m/v|*V
m=d*V|:d
V=m/d
V=0,02kg/10490kg/m³
V≈1,9kg