Karton bananów o wadze 15 kg kosztuje 31,50 zł.Zakupiono 11 kilogramów tych owoców do stołówki szkolnej.Okazało się wówczas że w kasie intendenta zostało o 27,50 zł więcej niż wydano na zakupy.Jaki byl stan kasy przed zakupem bananów?
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
31,50 zł : 15kg = 2.1 zł
11kg * 2.1 zł = 23.5zł
27.5 zł - 23.1 zł = 4.4 zł
27.5 zł + 4.4 zł = 32.9 zł
Stan kasy przed kupnm bananów w kasie wynosił 32.9 zł