Gimnazjalny zespół muzyczny postanowił zorganizować zabawę szkolną dla uczniów. Wynajęcie sali kosztuje 200 zł. Koszt wynajęcia zostanie podzielony równo między uczestników. Oprócz tej kwoty każdy uczestnik wpłaci po 5 zł na soki, wodę mineralną i krakersy. 1.Oblicz koszt uczestnictwa jednego ucznia w zabawie, jeśli weźmie w niej udział 100 uczniów. 2.Oznacz przez n liczbę uczestników i napisz wyrażenie algebraiczne równe kosztowi całej zabawy oraz wyrażenie algebraiczne równe kosztowi uczestnictwa jednego ucznia(ile zapłaci jeden uczeń). 3.Oblicz ilu uczniów wzięło udział w zabawie, jeśli koszt uczestnictwa jednego ucznia był równy 9 zł. Napisz obliczenia.
Welka
1. 200 :100 = 2 zł 5 zł + 2 zł = 7 zł-koszt uczestnictwa jednego ucznia w zabawie
2.n- liczba uczestników 200 + 5n -wyrażenie algebraiczne równe kosztowi całej zabawy 200/n +5 -tyle zapłaci jeden uczeń
3.x- tylu uczniów wzięło udział w zabawie 200/x + 5= 9 200/x=4 x=50
5 zł + 2 zł = 7 zł-koszt uczestnictwa jednego ucznia w zabawie
2.n- liczba uczestników
200 + 5n -wyrażenie algebraiczne równe kosztowi całej zabawy
200/n +5 -tyle zapłaci jeden uczeń
3.x- tylu uczniów wzięło udział w zabawie
200/x + 5= 9
200/x=4
x=50
2zł + 5zł= 7zł
2. 200zł + (5zł x n) koszt całej zabawy
(200zł : n) + 5zł
3. 9zł - 5zł= 4zł
200zł : 4zł= 50
W zabawie wzieło by udział 50 uczniów. Proszę;)