Przy zakupie roweru na raty pierwsza wpłata wyniosła 176 zł. Pozostała do zapłaty kwota została rozłożona na 12 rat po 52 zł. Za ten sam rower kupiony za gotówkę zapłacono tylko 4/5 ceny roweru kupionego na raty. Ile złotych kosztował rower kupiony za gotówkę?
Marta92x
176+12*52= 800 zł 4/5=0,8 0,8* 800zł=640 zł Widzę że zadanie z testu wczorajszego ;)
0 votes Thanks 0
pinkGabi
12*52zł+176zł=800zł - rower kupiony na raty 800zł:5=160zł - 1/5 ceny roweru kupionego na raty 160zł*4=640zł - cena roweru za gotówkę
4/5=0,8
0,8* 800zł=640 zł
Widzę że zadanie z testu wczorajszego ;)
800zł:5=160zł - 1/5 ceny roweru kupionego na raty
160zł*4=640zł - cena roweru za gotówkę