1. Uzupenij tabele:
Masa w kg: 3 kg / ... kg / ... kg / ... kg / ... kg
Masa w dag: ... dag / ... dag / ... dag/ 40 dag / ... dag
Masa w g: ... g / 1400 g/ 20 g / .... g / 0,22 g
chodzi w niej o to, o kolei trzeba zamieniac:
3 kg = ... dag = ... g
2. Uporzadkuj rosnaco podane wielkosci.
3 kg, 1400 g, 20 g, 40 dag, 0,22 kg
3. Dodajc lub odejmujac wilkosci oznaczajace masy towarow, najpierw nalezy wszystkie te wielkosci przedstawic w tych samych jednostkach (np. w kg), a nastepnie wykonac odpowiednie dzialania. Uzupelnij brakujace liczby i jednostki masy.
1,2 kg + 0,5 kg + 250g = ................................. = .... kg = ..... g
250 g + 1,45 kg + 30 dag =............................. = .....kg = .....g
1,25 kg + 5 dag + 25 g = .................................. = .....kg = .....g
1250 g + 1,85 kg + 45 dag = .......................... = .....kg = .....g
1,2 kg - 700 g - 35 g = ................................... = ......kg = ..... g
3,8 kg - 70 g - 44 dag = ............................... = .......kg = ...... g
14,2 kg - 7,5 kg + 75 g = ................................. = .....kg = ......g
4. Na wadze bedacej w rownowadze na jednej szalce sa odwazniki 1 -kilogramowy i 500-gramowy, na drugiej szalce towar i odwaznik 200-gramowy. Ile wazy towar?
5. Masz do dyspozycji odwazniki: 5 dag, 10 dag, 50 dag, 1 kg. Jak za ich pomoca odwazyc:
a) 1600 g cukierkow
b) 1400 g cukierkow ?
6. Aby obliczyc ulamek lub procent z pewnej wielkosci nalezy dana wilekosc pomnozyc przez ten ulamek lub procent. Uzupelnij brakujace wielkosci:
3/4 z 25 kg = .....
50 % z 7 kg = .....
1/2 z 540 g = .....
75 % z 450 g = .....
2/3 z 45 dag = ......
30 % z 75 dag = ......
7. Zapisz podane masy w kilogramach:
20 g
40 dag
1400 g 8.O ile wiecej miodu jest w sloiku o pojemnosci 0,22 kg niz w opakowaniu o masie 20 g? 9. Ile 60 -gramowych porcji mozna przygotowac z miodu znajdujacego sie w 3 -kilogramowym opakowaniu? 10. O ile mniej miodu jest w opakowaniu o masie 20 g niz w sloiku o pojemnosci 40 dag? 11. 10 sloikow miodu po 40 dag to :
a) 0,04 kg
b) 0,4 kg
c) 4 kg
d) 40 kg
12. 12 sloikow miodu po 220 g to:
a) 0,24 kg
b) 2,64 kg
c) 26, 4 kg
d) 264 kg 13. W hurtowni jest 1 tona miodu w sloinkach po 40 dag. Ile takich sloikow z miodem jest w tej hurtowni?
a) 25
b) 250
c) 2500
d) 25 000 14. Miod naturalny zawiera okolo 70 % cukru. Ile cukru zawiera 40 dag miodu?
a) 280 g
b) 120 g
c) 28 g
d) 12 g
15. W miodzie naturalnym woda stanowi okolo 1/5 jego objetosci. Ile wody jest w sloiku zawierajacym miod o masie 1400 g?
a) 700 g
b) 280 g
c) 70 g
d) 28 g 16. Do ciasta mama zuzyla 1/4 najmniejszego sloika miodu. Ile to gramow miodu?
Tutaj sa masy tych sloikow (musisz wybrac najmniejszy):
0,22 kg
20 g
40 dag
3 kg
1400 g 17. Do upieczenia polkilogramowego piernika cukiernik potrzebuje 0,25 kg miodu. Na ile takich piernikow wystarczy 3 - kilogramowy sloj miodu? 18. Do hurtowni przywieziono 2,1 t miodu w sloikach o pojemnoci 1400 g. Ile bylo skrzynek miodu, jezeli w jednej miesci sie 15 takich sloikow? 19. Na polce stalo 11 sloikow z miodem. Najwiecej bylo sloikow 220-gramowych, o jeden mniej niz sloi 220-gramowych bylo sloi 400-gramowych, a sloi 1400-gramowych bylo dwa razy mniej niz sloi 400-gramowych. Ile bylo sloi kazdego rodzaju? Ile bylo w nich miodu?
Potrzebuje te zadania na dzisiaj.
1,2,3 już nie musicie robić.
Dam Najlepszą za najszybszą odpowiedź!
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
Zadanie 4
4,1kg=1000g 1000g+500g=1500g 1500g-200g=1300g
Zadanie 5
a)1kg+50dag+10dag
b)1kg+10dag+10dag+10dag+10dag
Zadanie 6
3/4*25=18,75kg
1/2*7=3,5kg
1/2*540=270g
3/4*450=337,5g
2/3*45=30dag
30/100*75=22,5dag
Zadanie 7
20g=0,020kg
40dag=0,40dag
1400g=1,4kg
Zadanie 8
0,22kg=220g 220-20=200g
Zadanie 9
3kg=3000g 3000:60=50
Zadanie 10
40dag=400g 400-20=380g
Zadanie 11
10*40dag=400dag=4kg
Odp:C
Zadanie 12
12*220=2640g=2,64kg
Odp:B
Zadanie 13
1t=1000kg=100000dag
100000:40=2500
Odp:C
Zadanie 14
40dag=400
0,70*400=280g
Odp:A
Zadanie 15
1400:5=280
Odp:B
Zadanie 16
0,22kg=220g 20g 40dag=400g 3kg=3000g 1400g
Najmniejszy 20g
20:4=5g
Zadanie 17
3kg=3000g 0,25kg=250g 3000:250=12
Zadanie 18
2,1t=2100kg=2100000g
2100000:1400=1500
1500:15=100
Zadanie 19
11=x+(x-1)+1/2(x-1)
Jesli x to 4 to nam wyjdzie:
4+3+1,5=8,5 a nie 11
a kiedy weźmiemy 5 to wyjdzie:
5+4+2=11
x=11
Liczę na naj